10/21/15 08:00

Григор Димитров победи Филип Крайнович в първи кръг на турнира на твърди кортове в Стокхолм

/КРОСС/Григор Димитров победи Филип Крайнович със 7-5, 6-3 в двубой от първи кръг на турнира на твърди кортове в Стокхолм с награден фонд 537 050 евро. Българинът имаше затруднения срещу сръбския квалификант само в първия сет, а във втория диктуваше положението на корта и не даде много шансове на съперника си. Димитров спечели първата си титла в турнир на Мъжката тенис асоциация именно в Стокхолм, преди две години. Във втори кръг на тазгодишното издание негов противник ще бъде "щастливия губещ" от квалификациите Николас Алмагро. Испанецът се наложи над Ярко Ниеминен в много оспорван трисетов мач с 3-6, 7-6, 6-4. Евентуално в 1/4 финалите Гришо може да се изправи срещу поставения под №1 Томаш Бердих, който в първи кръг почива, а във втори играе с немеца Александър Зверев.