10/26/15 08:37

Местни избори 2015: Победа за ГЕРБ

/КРОСС/ГЕРБ е с категорична победа на местните избори на национално ниво. Това показват резултатите от екзит пола на две социологически агенции, съобщи в края на изборния ден на 25 октомври bTV. Партията на Бойко Борисов е получила 34,50% от гласувалите на изборите. На второ място с двойно по-малко гласове остава БСП - с 17,20%. Трета партия на национално ниво е ДПС - формацията на Лютви Местан е получила 14.60% от гласовете на избирателите. Реформаторският блок е получил 9%, следван от АБВ - с 4,30%, Атака - 3.10%, НФСБ - 2,70%, ВМРО - 2,50%, ББЦ - 1%. Управляващата партия ГЕРБ на премиера Бойко Борисов победи на местните избори в България и събра 34,5% от гласовете, съобщава ТАСС. Втора е опозиционната БСП със 17,2%, трета ДПС с 14,7%. ГЕРБ победи в най-големите градове на страната, подчертава руската агенция. В същото време РИА Новости набляга на хакерската атака срещу сърварите на ЦИК, която определя като най-голямата в историята на страната. Над 10 часа не е имало достъп до интернет сайта на комисията. От началото на атаката от тип "отказ от услуга" (DDoS), към интернет портала на ЦИК са направени над 530 000 000 заявки в рамките на 10 часа, като една четвърт от тях са от видими ай пи адреси с произход Виетнам, Турция и САЩ