10/29/15 12:40

В оспорван мач Григор Димитров загуби от Надал в Базел

Най-силният български тенисист Григор Димитров загуби от Рафаел Надал с 4:6, 6:4, 3:6 и отпадна от турнира в Базел. Срещата започна отлично за Григор, който спечели откриващото подаване на поставения под №3 в схемата Надал. Той запази преднината си до 4:2 гейма, но Надал подобри играта си и затвори сета при резултат 4:6. Григор Димитров започна убедително и втория сет като поведе с 4:0 гейма. След това загуби инициативата и Надал стигна до няколко пробива, но в крайна сметка българинът победи с 6:4. Третият сет започна отново успешно за българина, който поведе с 2:0. Рафа Надал обаче обърна играта и спечели сета с 6:3.