11/02/15 07:55

Ивайло Иванов спечели титлата в категория до 81 кг на турнира по джудо от сериите Гранд шлем в Абу Даби

/КРОСС/Българинът Ивайло Иванов спечели турнир от големия шлем по джудо в Абу Даби. Иванов, в категория до 81 килограма, записа шест победи по пътя си към трофея, а на финала той се наложи с ипон след 4:24 минути над състезаващия се за Саудитска Арабия молдовец Серджу Тома. Преди да достигне златото на Гранд шлем в Абу Даби (ОАЕ) българинът отстрани Алексиос Нтанатидис (Гърция) и Владимир Злоев (Киргизтан) в първите два кръга. В третата си среща от турнира българинът сътвори фурор, побеждавайки Олимпийския шампион от Лондон Ким Джае Бум (Кореа). В четвъртия кръг той победи унгареца Лазло Чокне, а в петия - рунака Сиразин Могамедаов. Българинът спечели и 500 точки за световната ранглиста и е почти сигурен участник на следващите Олимпийски игри. Личен треньор на Ивайло Иванов е Атанас Герчев. Предз юли тази година Ивайло Иванов  спечели злато и на Европейската купа по джудо в Зингелфинген (Германия). След пет победи той стъпи на най-високото място на почетната стълбица. В спора за финала българинът надигра Хиде Волтербеек (Холандия), а за златото българинът беше убедителен срещу друг холандец - Нийл ван де Камер.