11/03/15 10:29

Димитров започна с лесна победа в Париж, чака Чилич в следващия кръг

/КРОСС/Григор Димитров се класира за втория кръг на "Мастърс" турнира в Париж, след като постигна сравнително лесна победа над испанеца Пабло Кареньо Буста. Българинът изигра стабилен мач и се наложи с 6:4, 6:1 след малко повече от час игра. Хасковлията бе много ефективен при свое подаване и не позволи на 69-ия в световната ранглиста нито един път да достигне до възможност за пробив. В следващата фаза Димитров ще се изправи срещу хърватина Марин Чилич, който е поставен под №12 в основната схема и почива в първия кръг. Двубоят започна равностойно, като и двамата тенисисти бяха стабилни при свой сервис. В петия гейм Димитров стигна до две възможности за пробив и оползотвори втората, за да поведе с 3:2. До края на сета нямаше повече пробиви и това се оказа достатъчно на българина да поведе след 6:4. През първата част българинът имаше по-слаба успеваемост при първи сервис от съперника си (59% срещу 68%), но за сметка на това записа шест аса срещу нито един на Кареньо Буста и не му позволи нито един път да стигне до точка за пробив. На старта на втория сет двамата изиграха най-дългия гейм до момента, който мина през две равенства, преди испанецът все пак да вземе подаването си. Българинът изравни при 1:1, след което отново атакува сервиса на съперника, за да поведе с 40:0. Кареньо Буста отрази едната възможност за пробив, но при втората капитулира и Димитров излезе напред в частта с 2:1