11/07/15 19:18

Републиканският шампион по картинг за 2014 г. Иван Влъчков стана най-бързият пилот с Honda Civic в Серес

/КРОСС/16-годишният Иван Влъчков, който стана републикански шампион по картинг през 2014 година в Rotax Junior Max, дебютира с Honda Civic в атомобилния шампионат Time Attack в Серес, Гърция. Влъчков бе най-бързия пилот на пистата в последния кръг на шампионата, който се проведе вчера. Картингистът подобряваше времето си с всяка изминала сесия и обиколка. Най-доброто си време от 1.26.622мин., той записа в последните обиколки на последната сесия. С това постижение той изпревари гръкът Dimitrus Tsotsos с Honda S2000, който спря хронометрите на 1.26.767мин. С трето време се отличи Ангел Григорчев с Renault Clio= С третото си място Ангел Григорчев си извоюва шампионската титла в Time Attack 2015. Той събира актив от 82 точки и остава недостижим на върха. Той е шестият различен шампион в седем годишната история на шампионата. Втори в генералното класиране остава Деян Пешев (Honda Civic) с актив от 55 точки. Той завърши на шеста позиция в последния кръг. Третото място в класирането остава за победителя в последния кръг Иван Влъчков с 50 точки. В състезанието на гръцкото трасе взеха участие 32 пилоти от три държави - България, Гърция и Молдова. Шампионът за миналата година Борислав Петров с VW Golf остана девети в това състезание. Молдовецът Maxim Macovei с Porsche Panamera GTS успя да се включи в надпреварата едва в последния манш. Най-доброто време на молдовеца бе 1:35.847мин., което му отреди 17та позиция