11/13/15 13:32

Джокович и Федерер в една група на финалния турнир на АТР

/КРОСС/Защитаващият титлата си шампион Новак Джокович ще има ранна среща с живата легенда на тениса Роджър Федерер още в предварителната група на финалния турнир на АТP. Сърбинът, който се е устремил към четвърта поредна титла във заключителния Мастърс, пристига в Южен Лондон като водач на група Стан Смит и освен Федерер, ще спори там с Томаш Бердих (Чехия) и Кей Нишикори (Япония). Джокович пък се стреми и към пета титла в това състезание, но също така и да добави нова забележителна година в кариерата си. Джокович и Федерер имат по 21 победи всеки, като водачът в световната ранглиста спечели финалите на Уимбълдън и Ю Ес Оупън тази година срещу същия съперник. Федерер има шест победи в този турнир, но сега е амбициран да прекъсне хегемонията на Джокович в мачовете, които ще преминат от 15-и до 22-и ноември край бреговете на Темза. Ако Джокович пък спечели, той ще има пет победи и ще изравни постиженията на Пийт Сампрас (САЩ) и Иван Лендъл (Чехословакия/САЩ). Първите срещи са в неделя, а Джокович стартира срещу Кей Нишикори. В другата група, наричана Илие Настасе, водач е представителят на домакините Анди Мъри. Останалите трима са Рафаел Надал (Испания), Стан Вавринка (Швейцария) и Давид Ферер (Испания). Мъри никога не е печелил финалния турнир на АТР, но пък класира Обединеното кралство на финал за Купа Дейвис за първи път от 37 години. Те ще гостуват на Белгия в Гент по-малко от седмица след края на турнира в Лондон