11/27/15 07:19
(http://www.klassa.bg/)

След свалянето на Су-24 ядрената война е „вероятна”, ето как да оцелеем при ядрен взрив

 Налице са сериозни разговори за началото на Трета световна война тази седмица, след като Турция свали руски самолет. По думите на анализатора Павел Фелгенауър, ядрената война е „вероятна”, пише в. „Метро”. За щастие, има няколко неща, които могат да подобрят шансовете ви за оцеляване

Евакуирайте се 

Опитът от предишните войни показва, че военните бази, политическите центрове, стратегическите индустриални обекти и други гъсто населени места са по-вероятна мишена за удар. По-безопасно ще е да избягате на село. 

Избирайте внимателно маршрута си за бягство 

Напускането на пренаселените градове може да е добра идея, но за целта е добре да се обмисли маршрутът. Има голяма вероятност пътищата да са блокирани от автомобили и по бензиностанциите да няма бензин. Пригответе се зад дълго пътуване, като е възможно част от него да ходите пеша. Изберете си място, което да е максимално отдалечено от потенциалните мишени. Малко селце или изоставени сгради биха били идеални. Пещерата също може да свърши работа за известно време. 

Бъдете на щрек 

Ако нямате достатъчно време, за да избягате от града, превърнете дома си в крепост, като го обезопасите колкото се може по-добре. По принцип, всичко, което се намира в епицентъра на взривя, ще се срути, но сградите в покрайнините на взрива все още може да стават за живеене, ако нямате друг избор. Направете стаята с най-малко външни стени вашето основно скривалище. В нея трябва да бъдат складирани колкото се може повече храна, вода и други жизнено важни пособия, за да не ви се налага да излизате навън. 

Стойте си вътре 

След първоначалния взрив, най-големият риск за вашето здраве е радиационния прах. Радиацията може да бъде разнесена от вятъра или водата. В зависимост от посоката на вятъра и големината на взрива тя може да измине стотици километри, затова веднага след удара е много важно да се останете вкъщи, дори ако се намирате далеч от падането на бомбата.

Радиацията е най-силна през първите 48 часа, но може да се наложи да останете на закрито около две седмици. 

Водата 

Обичайните източници на вода може да са замърсени с прах и други вещества. Хората могат да оцелеят без храна до три седмици, но без вода само три дни. Ако не успеете да намерите бутилирана вода, такава може да бъде извлечена от други източници, като тръбите на парното и радиаторите, казанчетата на тоалетните, радиаторите на колите. 

Когато се запасявате с храна, мислете в дългосрочен план. Консервираните храни издържат най-много. Имайте също предвид, че може да нямате ток или газ, с който да си стоплите храната. Затова изберете храни, които може да ядете студени или сурови. Богатите на протеин храни, като ядки, семена и напитки със захар може да се окажат вашия спасител, ако имате нужда от внезапен прилив на енергия. 

Екипна работа 

Ако се намирате на място с други хора, работете като екип. Животът ви ще стане доста по-лесен. Хората с по-развита физика са по-годни за физическите задачи. Научете кой в какво е най-добър и с какви негови познания би бил полезен. 

Първа медицинска помощ 

Дори най-базовата първа медицинска помощ, като третирането на леки рани, може да спаси вашия живот. Ако раната не се обработи, това може да доведе до инфекция и дори смърт. Пригответе си превръзки и дезинфекционен препарат. 

Хигиената 

Не подценявайте важността на чистоплътността в този случай. След намаляването на рисковете от първоначалния удар, рисковете от заразните болести, като холера и тиф, се увеличават. 

Свързани новини:

новини от България
graphic
спортни новини
graphic

Бързи връзки


Търсене


Архив

RSS Абонамент

Новини от Грамофон

"Новини от Грамофон" - Следете последните новини от България и чужбина обединени на едно място. Обновяват се през 1 минута.

 

  •  

Ново: Публикуване