12/06/15 10:24

Кобрата нокаутира Харис за 1:48 минути, следващ мач през март

/КРОСС/Кубрат Пулев нокаутира американеца Морис Харис само за 1:48 минути в Хамбург. Българинът постигна 22-ата си победа в 23-ия си мач на професионалния ринг и 12-ата си с нокаут. Единствената му загуба на професионалния ринг остава тази от Владимир Кличко в мача за световната титла. Това е и най-бързата победа на 34-годишния Кубрат Пулев в неговата кариера и първа с нокаут още в първия рунд. Всичко е добре, когато свършва добре!", каза Кобрата в телефонно интервю за Диема Спорт веднага след мача. "Морис нямаше нужната сила и необходимата дистанция, за да ме удари. Бяхме планирали да го пресирам постоянно, но и да внимавам. Очаквах предната му ръка да е доста по-добра, а той изобщо не можеше да ме достигне. Това ми даде възможност да го атакувам веднага.", добави българският боксьор. "С моя менажер и промоутър ще говорим през 2016-та да атакувам една от титлите, ще видим коя. Следващ мач - през март, защото трябва и време за подготовка. А след този мач трябва и малко време за почивка. На 13-ти откриваме и нашата боксова академия. Важното е, че контузията ми не се задълбочи. Искам да благодаря и на публиката в Хамбург - отново имаше много емоционална и много истинска публика от България.", добави Кубрат Пулев.