12/20/15 14:34

„Барселона” стана световен клубен шампион

/КРОСС/ „Барселона" спечели за трети път в историята си световното клубно първенство, след като на финала в Йокохама победи с 3:0 аржентинския „Ривър Плейт". Испанският гранд е носител на отличието през 2009 и 2011 година. Резултатът беше открит в 36-ата минута от Лионел Меси, като останаха съмнения, че аржентинецът си е помогнал с ръка при попадението. В герой на мача обаче се превърна Луис Суарес, който вкара останалите два гола - в 49 и 68 минута. Така уругваецът стана и голмайстор на турнира с общо пет попадения. „Барселона" изпраща една много успешна година, през която спечели още титлата на Испания, Купата на краля, Шампионската лига и Суперкупата на Европа.