01/09/16 18:52

Джокович даде само три гейма на Надал и спечели първа титла за 2016 г.

Лидерът в световната рагнлиста Новак Джокович записа убедителна победа с 6:1, 6:2 срещу Рафаел Надал и за първи път спечели Откритото първенство на Катар. Сърбинът имаше нужда само от 73 минути, за да грабне първия си трофей през 2016 г.

Джокович спечели пета поредна победа срещу Надал и за първи път от началото на знаменитото им съперничество поведе в директните сблъсъци - 24 срещу 23. Сърбинът няма загуба срещу испанеца от финала на "Ролан Гарос" през 2014 г.

Световният номер 1 продължава и победната си серия във всички турнири. Той вече има 27 поредни победи и шест последователни титли. Триумфът в Доха увеличи колекцията му от трофеи на 60 от 87 финала.

Нaдал стигна до точка за пробив още в първия гейм на двубоя. Испанецът не успя да я реализира и до края на срещата не получи друга. Джокович доминираше по категоричен начин и не остави съмнения в моментното си превъзходство.

Надал направи малко непредизвикани грешки, но така и не намери начин да бъде равностоен в разиграванията от основната линия. В същото време сервисът му не беше на добро ниво, докато началният удар на сърбина му даваше огромно предимство.

Джокович вкара 75% от началните си удари, спечели 79% от точките след вкаран първи сервис и 73% след втори. Той загуби само десет точки, когато сервираше, а в същото време спечели 23 от 43-те точки при посрещане.

Световният номер 1 завърши двубоя с четири аса и общо 30 уинъра, докато печеливши удари на съперника му бяха едва девет, три от които директно от сервис. Непредизвиканите грешки бяха по равно - 13.

What a performance! #Djokovic crushes #Nadal 6-1 6-2 to win his first Doha title and sixth straight since New York. pic.twitter.com/oZ4MdL0tSj— TennisTV (@TennisTV) January 9, 2016