01/12/16 11:14

Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на тенис турнира в Сидни

Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира в Сидни. Най-добрата българска тенисистка отстъпи пред швейцарската тийнейджърка Белинда Бенчич в два сета – 3:6, 3:6. 18-годишната съперничка на българката я проби още в първия гейм, а с втория си пробив затвори сета в своя полза. Българката може да съжалява, че не взе втория сет, след като водеше с 3:1 гейма и имаше преднина от 40:0 в петия гейм, но не успя да се върне в мача. Вместо това Бенчич взе без особени трудности пет поредни гейма и така си осигури място в следващата фаза. На четвъртфиналите Бенчич ще играе с Екатерина Макарова, която се класира без игра след отказване на Анджелик Кербер. Единствената добра новина за Пиронкова е, че с победата си на старта със 7:6 (6), 6:2 над Леся Цуренко прекрати серията от седем поредни загуби, която започна през август.