01/14/16 12:41

Григор Димитров поведе срещу Дългополов, но мачът бе отложен заради дъжд

Мачът на Григор Димитров срещу украинеца Александър Дългополов от четвъртфиналите на турнира в Сидни бе отложен за петък, след като на два пъти бе прекъсван заради дъжд, при резултат 4:6, 6:3, 4:2 за българския тенисист.   В началото на първия сет двамата си размениха по един пробив. При 4:4 украинецът отново успя да пробие сервиса на противника си и поведе. В следващия гейм Димитров имаше 4 възможности да върне пробива, но ги пропусна. Накрая загуби и гейма и сета, като в яда си след последната загубена точка счупи със замах ракетата си.   Тогава мачът бе прекъснат за първи път заради дъжд за близо час и половина. След прекъсването във втория сет българинът бе по-добрият, като при 4:3 направи пробив и после го затвърди.   В третия сет при 1:1 Димитров успя да пробие сервиса на Дългополов в гейм, продължил цели 13 минути и преминал през девет равенства.   При 4:2 за българина отново заваля и в края на краищата всички, играещи се мачове в този момент, бяха отложени за петък.