02/26/16 10:35

Марица с тежко гостуване на Славия

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) ще изиграе днес предпоследния си мач от редовния сезон в женската Национална волейболна лига Демакс+. От 17:00 часа шампионките гостуват на непредсказуемия тим на Славия (София) в столичната зала „Панайот Пондалов”.

След като почиваше в 16-ия кръг, Марица отстъпи първото място във временното класиране на основния си конкурент Левски (София), който победи с 3:1 състав на Раковски. Славия пък успя да надвие като гост третия в таблицата Казанлък Волей (Казанлък) с 3:2. Като се изключат директните сблъсъци с Левски, в които Марица допусна единствените си загубени геймове в лигата досега, предстоящият мач със Славия е може би най-рисковият за шампионките.

От самото начало на сезона столичанки записаха множество изненадващи резултати, което ги превърна в непредвидим съперник за останалите отборите.