03/08/16 10:09

Къри стана първият с 300 тройки за сезон, Уориърс задминаха Булс на Джордан

/КРОСС/ Голдън Стейт Уориърс показаха на какво всъщност са способни само ден след изненадващата за мнозина загуба от Лос Анджелис Лейкърс. Шампионите зарадваха феновете си у дома в "Оракъл Арина" с победа със 119:113 над гостуващия тим на Орландо Меджик и по този начин подобриха 20-годишен рекорд, който до момента се държеше от един от най-добрите тимове в историята на играта - Чикаго Булс на Майкъл Джордан и Фил Джексън, съобщи sportal.bg. Срещу "магьосниците" от Флорида Уориърс записаха 45-а поредна домакинска победа, пращайки в историята досегашното върхово постижение на "биковете", което се състоеше от 44 последователни победи у дома през сезон 1995-1996. Дали случайно, или пък не съвсем, Стив Кър е замесен и в двата впечатляващи рекорда. Настоящият треньор на Голдън Стейт бе част от великия тим на Булс като играч, а сега покорява нови висини и като наставник. Лидерът на шампионите Стеф Къри също продължава да изумява. Гардът, който наскоро подобри собственото си върхово постижение за най-много тройки, отбелязани в рамките на един сезон сега отново бе звездата на вечерта. Къри се превърна в първият играч в историята на НБА, който успява да запише 300 успешни стрелби от зоната за три точки през редовния сезон. Звездата на домакините наказа Орландо с общо 41 точки, 13 борби, 3 асистенции и 4 отнети топки