03/11/16 09:12

Цветана Пиронкова победи в Индиън Уелс за пръв път от шест години

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова постигна победа в първия кръг на турнира в Индиън Уелс. 28-годишната пловдивчанка отстрани Дона Векич с 6:2, 7:5 след час и 18 минути игра и записа първи успех в надпреварата от шест години насам. Двубоят започна лошо за Пиронкова. Тя загуби подаването си още в първия гейм, а хърватката затвърди подаването си за 2:0. След това обаче най-добрата българска тенисистка в момента се събра и взе шест поредни гейма, с което спечели първия сет. Вторият започна с най-дългия гейм в двубоя, като Пиронкова спаси и два брейкбола, преди да спечели подаването си. Двете тенисистки се движеха гейм за гейм до 3:2 за българката, след което си размениха по два пробива и при 5:5 равенството бе възстановено. В последните два гейма Пиронкова бе напълно концентрирана и не даде нито една точка на съперничката си, с което сложи и точка на спора. Това беше втори успех за Пиронкова над хърватката, след като миналата година я отнесе с 6:1, 6:0 в Сидни.