03/15/16 11:45

Даниел Иванов се поздрави с втори успех в Осака

Даниел Иванов победи Такарафуджи в трети кръг на пролетния турнир по сумо Хару башьо в Осака и вече е с положителен баланс 2-1.

"Синята планина" на старта победи Йошикадзе, а вчера загуби от "одзеки" Терунофуджи. Днес Даниел успя да избута опонента си извън пределите на глинения кръг, използвайки техниката "цукидаши". Това бе 11-а победа за 201-килограмовия българин в 13 мача срещу Такарфуджи, който на старта сензационно пребори великия шампион Хакухо.

Първа загуба днес претърпя Харумафуджи и така и тримата сумисти с ранг "йокодзуна" вече имат по една загуба. Утре в четвъртия ден Даниел Иванов ще излезе на дохьото срещу монголеца Кьокушухо, който е с 50 кг. по лек от гиганта от Елхово (2-2 в преките двубои между двамата).