03/16/16 07:57

Кюстендилски борци спечелиха титли и медали от сумо шампионата

Състезатели по борба от Кюстендил участваха и спечелиха шампионски титли и отличия в Държавното първенство по сумо за момчета и момичета до 14, 16 и 18 години. „Целта е популяризиране на спорта сумо и придобиване на опит в първенствата. Спечелихме медали във всички възрастови групи, но участвахме с лиценза на клуб „Хаджи Димитър"- Сливен. Децата искаха да опитат своите възможности и в този спорт, беше им интересно", каза старши треньорът на клуб "Васил и Георги Илиеви" Валери Райчев. Класиране на момичета до 14 години: категория 40 кг, Катерина...