03/21/16 11:46

12 медала за спортните таланти на „Еврофутбол"

/КРОСС/ Общо 12 медала завоюваха Спортните таланти на „Еврофутбол" от състезания в последните четири дни в Европа и България.  С пет медала се завърнаха Боряна Калейн и Мадлен Радуканова от турнира по художествена гимнастика в Лисабон, който съпътства надпреварата от Световната купа в португалската столица. Успехът дойде първо в четвъртък, когато Мадлен Радуканова спечели бронза в многобоя в надпреварата при жените, а Боряна Калейн зае 4-та позиция. Прекрасните композиции и отличното изиграване на момичетата им позволи да участват и във финалите на отделните уреди. В събота Боряна направи истински фурор, след като завоюва три сребърни медала (на обръч, бухалки и лента) и един бронзов - на топка, а Мади се нареди три пъти на 4-то място - на обръч, на топка и на лента. Успехите на Спортните таланти не свършват до тук. Бронзов медал на скок дължина спечели параолимпиецът ни Михаил Христов от Гран при на Дубай по лека атлетика. Резултатът на Мишо е 6.44 метра! 12-годишният Любомир Калчев, Спортен талант на „Еврофутбол" за първи път, се класира на 5-о място в генералното класиране при момчетата в група „D" на европейските финали по шорттрек за юноши в Будапеща. Най-големият му успех бе в събота, когато грабна сребърния медал на 500 метра. В другите две дисциплини - на 1000 метра и на 777 метра Любчо финишира на 6-о място