03/26/16 08:40

Националите спечелиха с 1:0 в Португалия

Националният отбор на България по футбол постигна престижна победа с 1:0 при гостуването си срещу Португалия в контрола, играна в Лейрия. Единственият гол отбеляза бразилецът с наш паспорт Марселиньо в 19-та минута. Попадението дойде с голяма доза късмет, тъй като в ситуацията се стигна до два рикошета в играчи на съперника. Над всички в тима на Ивайло Петев обаче се открои вратарят Владислав Стоянов, който спаси няколко много опасни шута, както и изпълнената от Кристиано Роналдо дузпа в 66-та мин. Нарушението бе отсъдено заради елементарна грешка на Николай Бодуров, който спря с ръка едно центриране отдясно. До края Стоянов спаси всичко възможно, включително и още три удара на Роналдо, предаде Кросс. След победата над 7-мия в актуалната световна ранглиста на ФИФА, българският тим ще бъде гост в още един приятелски мач – във вторник срещу Македония в Скопие.