06/01/16 21:24

Пиронкова загуби четвъртфинала на Roland-Garros

/КРОСС/ Цветана Пиронкова загуби четвъртфинала на Roland-Garros. Българката отстъпи с 2:0 сета на Саманта Стосър от Австралия. В отделните части - 6:4,7:6 (8:6 точки).  Мачът започна много добре за българката, която поведе с 4:2 гейма в първия сет. Но австралийката обърна резултата. Стосър започна много силно втората част и поведе с 3:1 гейма, но Пиронкова се мобилизира и изравни при 3:3. При 6:6 вторият сет стигна до тайбрек. В него българката поведе с 5:1 точки и изглеждаше, че ще спечели решителната част, но Стоусън надделя с 8:6 точки и затвори мача. Пиронкова не успя да стане първата българка, класирала се на полуфинала на Roland-Garros, но с доброто си представяне си осигури значително по-високо място в световната ранглиста и 294 000 евро от наградния фонд на турнира.