06/06/16 11:38

Цвети Пиронкова скочи от 102-о на 71-о място в световната ранглиста

/КРОСС/ Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се изкачи с 31 места в световната ранглиста след Откритото първенство на Франция по тенис "Ролан Гарос". 28-годишната пловдивчанка за първи път в кариерата си достигна до четвъртфиналите на турнира и с 944 точки прогресира от 102-о на 71-о място. Номер 1 остана Серина Уилямс (САЩ) с 8330 точки. На второ място се изкачи новата шампионка в Париж Гарбине Мугуруса (Испания). Новото класиране доближава българката до квотите за Олимпийските игри в Рио през август. Списъкът със сигурните участнички ще стане ясен в средата на тази седмица. Най-добрият български тенисист Григор Димитров остана на 36-о място в световната ранглиста след завършилото вчера Открито първенство на Франция. 25-годишният Димитров отпадна в първия кръг на "Ролан Гарос" за втори пореден сезон и запази актива си от 1150 точки. Сърбинът Новак Джокович, който за първи път триумфира в Париж, е убедителен лидер в класацията с 16950 точки, следван от финалиста Анди Мъри (Великобритания) с 8915 точки и Роджър Федерер (Швейцария) с 6655 точки.