06/11/16 23:39

Късна драма остави Англия - Русия без победител

Англия и Русия завършиха 1:1 в очакваното с голям интерес дерби на група В на "Стад Велодром" в Марсилия. Англичаните бяха по-активният тим на терена и заслужаваха да стигнат до успеха, но гол в добавеното време донесе точката на "сборная". Точен за тима на Рой Ходжсън се превърна Ерик Дайър, който вкара в 73-ата минута с великолепно изпълнен пряк свободен удар, който влетя директно в мрежата зад стабилния до този момент страж Акинфеев. Буквално в последната атака в добавеното време Русия изравни чрез Василий Березуцки и спаси точката, както и традицията, която повелява Англия да не започва с победа участието си на еврофинали. Така Уелс остана на върха във временното класиране. По-рано през деня Гарет Бейл и компания стартираха с 2:1 над Словакия. Следващите мачове в групата са на 15 и 16 юни, когато играят съответно Русия - Словакия и Англия - Уелс. Англия - Русия 1:1 1:0 - Дайър (73) 1:1 - Березуцки (90) Англия: Харт; Уокър, Кейхил, Смолинг, Роуз; Али, Дайър, Рууни (78'-Уилшир); Стърлинг (87'-Милнър), Кейн, Лалана Русия: Акинфеев, Смолников, В. Березутцкий, Игнашевич, Шенников, Нойщетер (80'-Глушаков), Головин (77'-Широков), Кокорин, Шатов, Смолов (85'-Мамаев), Дзюба