06/11/16 17:23

Швейцария не постъпи по братски с Албания

Швейцария победи дебютанта на европейски финали Албания с 1:0 в среща от група А на стадиона в Ланс и вече гледа уверено към следващата фаза на шампионата. В другата среща от групата домакинът Франция надви трудно Румъния с 2:1 в петък и така двата тима делят върха с по 3 точки. В следващите си мачове Франция играе с Албания, а Швейцария има за съперник Румъния. "Кръстоносците" стигнаха до ранен гол чрез един от тримата етнически швейцарци в състава си - Фабиан Шер. Той се възползва от грешка на стража на албанците Бериша при центриране от корнер и с глава откри резултата. В 37-ата минута албанците останаха с човек по-малко, след като капитанът Лорик Цана получи втори жълт картон. Малко по-късно Джемайли удари греда и пропусна да удвои. През второто полувреме швейцарците играха търпеливо, като не рискуваха излишно, но дебнеха за всяка възможност да решат мача. В 66-ата харис Сеферович се откъсна сам пред Бериша, но албанският страж успя да отрази удара му. Три минути преди края Албания едва не стигна до изравнителен гол, след като влезлият като резерва Гаши беше изведен очи в очи със Зомер, но стражът на швейцарците спаси удара му. На стадиона в Ланс се състоя и така очакваният двубой между двама кръвни братя в двата състава - Таулант Джака за Албания и Гранит Джака за Швейцария. Таулант, който е по-голям с 18 месеца, остана на терена до 61-ата минута, когато бе сменен. Той реагира бурно на смяната си и се очаква да бъде наказан от селекционера на Албания Джани Де Биази. Албания - Швейцария 0:1 0:1 - Шер (5) Албания : Бериша, Хисай, Кана, Маврай, Аголи, Кукели, Т. Джака (61-Каче), Абраши, Роши  (74-Чикалеши), Леняни, Садику(82-Гаши). Швейцария: Зомер, Лихтщайнер, Шер, Джуру, Родригес, Джемайли (76-Фрей), Бехрами, Гр. Джака, Шакири, Мехмеди (62-Емболо), Сеферович.