06/14/16 00:09

Италия охлади ентусиазма на Белгия

Вечният фаворит на големи първенства Италия спечели първото голямо дерби на Евро 2016. „Адзурите” се наложиха с 2:0 над Белгия в дебютния си мач от група "Е" на турнира. Емануеле Джакерини откри резултата в 32-ата минута, а Грациано Пеле реши всичко в третата минута от добавеното време на мача. Двата тима изиграха един от най-качествените двубои мачове от началото на турнира, създавайки множество отлични положения пред двете врати, от които паднаха само два гола. Италия поведе в групата с 3 точки, а с по 1 са Ейре и Швеция, които по-рано днес завършиха 1:1. Белгия ще търси първите си точки в следващия мач срещу Република Ирландия. Белгия - Италия 0:2 0:1 0:2 Белгия: Куртоа, Циман, Алдервайрелд, Вермален, Вертонген, Витсел, Наинголан, Фелайни, Де Бройне, Азар, Лукаку Селекционер: Марк Вилмотс Италия: Буфон, Бардзали, Бонучи, Киелини, Кандрева, Пароло, Де Роси, Джакерини, Дармиан, Пеле, Едер Селекционер: Антонио Конте Съдия: Марк Клатенбърг (Англия)