06/14/16 11:11

Пиронкова ще търси четвърта победа срещу Леся Цуренко. Гришо играе срещу Янко Типсаревич

/КРОСС/ Цветана Пиронкова ще играе в първи кръг на основната схема на WTA турнира в Бирмингам срещу 42-ата в света Леся Цуренко от Украйна, пише tennis.bg. Първата ракета на България започна сезона на тревни кортове с три поредни победи в квалификациите на надпреварата.До момента тя води с 3:1 в преките сблъсъци с Цуренко. За последно двете играха в началото на 2016-а в Сидни, когато Пиронкова се наложи в два сета. Досега двете обаче не са се срещали на трева.Най-доброто постижение на Цуренко от началото на сезона е четвъртфинал на клей в Нюрнберг. Тя е с отрицателен баланс - 7 победи и 12 загуби. Пиронкова пък е с 14 победи и 12 загуби след силните си изяви на "Ролан Гарос".Двубоят е насрочен за 13,00 часа българско време на корт №2. Григор Димитров ще играе днес в двубоя си от първи кръг на АТР 500 турнира в Куинс срещу сърбина Янко Типсаревич. Мачът бе предвиден за понеделник, но заради дъжда над Лондон се наложи да бъде отложен. Мачът е поставен втори на корт №1 и ще започне след битката между Фелисиано Лопес и Марин Чилич. Началото ще бъде в 13,30 часа, което значи българинът ще се появи в игра най-рано около 15,00 часа българско време.