06/15/16 21:03

Румъния и Швейцария не успяха да се победят, оставяйки развръзката в група „А“ отворена

Румъния и Швейцария завършиха наравно 1:1 в първи мач от втория кръг на група „А“ в сряда. По този начин развръзката остава отворена, след като Швейцария оглави временното класиране с 4 точки, втора е Франция с 3 точки и предстоящ мач срещу Албания, Румъния остана трета с 1 точка, а албанците заемат последното място с 0. „Кръстоносците“ определено държаха контрола над срещата и започнаха ударно с няколко голови положения, изпуснати от ценралния им нападател Харис Сеферович. Така се стигна до нелогичния развой Румъния да поведе в резултата в 18-ата минута с гол от дузпа, отсъдена за задържане на Кипчиу от страна на Лихтщайнер. След това попадение румънците се окопитиха и заиграха по-нападателно, като 10 минути по-късно Сапунару овладя в наказателното поле след центриране и от няколко метра нацели страничния стълб на вратата на Ян Зомер. При подаването имаше засада, но тя не бе маркирана. До края на първата част швейцарците опитаха натиск, но така и не стигнаха до чиста голова възможност. Второто полувреме отново започна с техен натиск, но първото 100-процентово голово положение беше за Румъния. Джуру изчисти топката точно пред Кешеру, който чакаше пред опразнената врата на „кръстоносците“. Малко след това, в 56-ата минута, Адмир Мехмеди изравни резултата с мощен удар от воле след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле на румънците. До края на мача швейцарците опитаха да отбележат и победен гол, който да им гарантира първото в историята класиране в елиминационната фаза от европейско първенство, но това така и не се случи.