06/15/16 09:04

Шеста поредна загуба за Григор Димитров

Григор Димитров удължи кошмарната си серия с шеста поредна загуба, падайки този път от 552-я в света сърбин Янко Типсаревич с 6:7 (6), 6:4, 3:6 в "Куинс". Така Типсаревич записа четвърта победа от общо пет мача в кариерата си срещу Димитров, а днешният му успех бе първи в основна схема на турнир от АТП за този сезон. Сърбинът време дълго време беше извън играта заради контузия. Първият сет бе равностоен, а двамата съперници убедително печелеха своите подавания. Първият шанс за пробив бе в шестия гейм за българина, но той пропусна добрата възможност. В тайбрека Димитров поведе с 2:0, но накрая загуби. Вторият сет бе за българския тенисист. Той проби на нула в първия гейм и после пропусна да стигне до нов пробив в третия и седмия гейм. В крайна сметка сетът отиде при него - 6:4. В решаващия трети сет Типсаревич проби за 3:1. Последва дълъг и оспорван гейм, който българинът загуби. Накрая сърбинът приключи нещата с 6:3 гейма.