06/16/16 18:05

Резервите спасиха Англия с късен обрат за 2:1 срещу Уелс

Резервите Джейми Варди и Даниел Стъридж осигуриха победата на Англия във втория й мач от група "В" срещу изключително добре подредения в защита отбор на Уелс с късен обрат за 2:1 в Ланс. Така "Трите лъва" на практика осигуриха класирането си на осминафиналите, оглавявайки класирането с 4 точки, оставяйки Уелс и Словакия на второто място с по 3 и зад тях Русия с 1 точка. Въпреки натиска и по-доброто притежание на топката на англичаните през първото полувреме, Гарет Бейл изведе Уелс напред в резултата с втори си гол на турнира от пряк свободен удар. Попадението стана факт не без помощта на вратаря на Англия Джо Харт, който не прецени добре летежа на топката и допусна тя да влезе във вратата му, въпреки че ударът бе от трийсетина метра. На почивката мениджърът на англичаните Рой Ходжсън направи двойна смяна, пускайки Джейми Варди и Даниел Стъридж на мястото на изключително разочароващия втори мач Ракийм Стърлинг и Хари Кейн. Само 11 минути след влизането си в игра голмайсторът на английския шампион Лестър възстанови равенството след разбъркване в наказателното поле на Уелс и благодарение на това, че Ашли Уилямс погрешка му подаде точно пред вратата на отбора си. Противно на мача им срещу Русия, когато англичаните изпуснаха победата, допускайки гол в 92-ата минута, сега те успяха да спечелят трите точки в добавеното време, след като Деле Али нахлу в наказателното поле и падайки успя да подаде на Стъридж, който с удар отблизо успя да провре топката зад голлинията.