06/16/16 08:06

УЕФА заседава извънредно заради продължаващите безредици

Изпълкомът на УЕФА се събира извънредно в четвъртък, за да разгледа новите инциденти, предизвикани от агресивните руски привърженици след победата на Словакия над Русия с 2:1 в Лил в сряда. В безредиците този път участваха и словаци, освен британци и руснаци. Напрежението ексалира още във вторник вечерта и в сряда през нощта, когато фенове на „Сборная“ на няколко пъти атакуваха англичани и уелсци. Сблъсъци имаше и непосредствено преди двубоя между Русия и Словакия в района на гарата в Лил, където една кола получи сериозни щети. След края на мача пък около 200 привърженици от Англия са се отправили право към стадиона в Лил заедно с фенове на Уелс. Те започнали и да се подиграват на руснаците за загубата, накрая взривили и бомбичка. Тогава полицията се е намесила и ги е напръскала със сълзотворен газ, след което ги е подгонила по малките градски улички и метростанциите. Очевидци съобщават за един арестуван англичанин, предаде АП. По-късно бе съобщено за общо 36 задържани. Кореспондентът на Франс прес пък съобщи за поне двама пострадали сред британците, като се е наложило полицаи да правят сърдечен масаж на единия. След това около 19.30 часа българско време ситуацията се еуспокоила. Както е известно, отборът бе наказан с условна диквалификация от УЕФА заради изстъпленията на привържениците й на „Стад Велодром“ в Марсилия по време на първия мач срещу Англия. Санкцията ще се активира при нови безредици на трибуните. По време на срещата със Словакия в Лил руснаците не атакуваха противниковата агитка, но използваха пиротехнически ефекти, които също се забранени от УЕФА. След равен срещу Англия и загуба от Словакия „Сборная“ се нуждае от задължителна победа срещу Уелс в Тулуза на 20 юни, за да запази шансове за класиране напред. В момент руснаците и англичаните имат по 1 точка, но „Трите лъва“ още не са изиграли втория си мач от групата срещ Уелс, който предстои в четвъртък.