06/17/16 12:24

Фен на Северна Ирландия почина от радост на трибуните

По време на мача между Украйна и Северна Ирландия (0:2) на стадиона в Лион в четвъртък почина един от привържениците на британския отбор, съобщава "Гардиън". Причина за смъртта е сърдечен удар, който запалянкото получил малко след като Гарет Макаули откри резултата. Този гол е първият в историята на северноирландските дебютанти на турнира на Стария континент. Съобщава се, че на 64-годишния фен е оказана веднага първа помощ, но въпреки това не са успели да го спасят. Той е вторият привърженик на Северна Ирландия, който умира по време на Евро 2016. По-рано друг северноирландец почина в болница във френския град Ница, където е бил докаран след падане от високо. 24-годишният фен в пияно състояние е паднал от парапета на крайбрежната улица и ударил главата си в камъните.