06/19/16 08:45

Агонията на Португалия продължи и срещу Австрия, Роналдо изпусна дузпа

Фаворитът в група “F” Португалия не успя да постигне победа и във втория си мач срещу Австрия, въпреки натиска и многото положения пред вратата на противника. Австрийците също можеха да отбележат на няколко пъти, но в крайна сметка двата тима извъртяха второто нулево равенство в турнира. Звездата на иберийците Кристиано Роналдо се отчете с изпусната дузпа през второто полувреме, след което вкара с глава, но от явна засада. Така, след втория кръг изненадващо на първо място остава Унгария с 4 точки, която по-рано в събота стигна до равенство 1:1 срещу Исландия. Скандинавците и Португалия имат по 2 точки, а Австрия 1. Тази ситуация предполаганапрегнати последни срещи между иберийците и Унгария и Исландия и Австрия. Португалия контролираше целия мач, но бе безпомощна пред гола. Австрия пък имаше по една ситуация пред Руи Патрисио в двете полувремена, но също не успя да отбележи. Приоритет за австрийците бе защитата. В 22-та минута след страхотно двойно подаване Герейро бе изведен в наказателното поле, и отляво по конец подаде към Роналдо, който стреля в аут от чиста позиция. Поредна страхотна атака на Португалия бе изработена в 29-та минута, но Нани с глава удари страничната греда. След това Моутиньо стреля от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата. Най-чистата възможност за Австрия се откри в 41-та минута, когато Алаба изпълни пряк свободен удар директно, а защитник изби почти от голлинията с глава. В 55-та минута Роналдо стреля опасно от двайсетина метра, без да се бави, но Алмер прояви отличен рефлекс. Минута по-късно отново капитанът стреля с глава, пак не в целта. След двайсетина много постни минути, в които Португалия владееше топката, но ситуации нямаше, дойде и решаващ миг. В 78-та минута Мартин Хинтерегер задържа Роналдо в пеналта и това бе дузпа за Португалия. Роналдо сам застана зад топката, но би в основата на гредата, и не успя да изведе Португалия напред.