06/21/16 00:22

Уелс и Англия са на 1/8-финал, Словакия чака, а Русия стегна багажа

Изненадващо Уелс спечели първото място в група B на Евро 2016, а на второ място завършиха англичаните. Двата тима си гарантираха участие в плейофите на турнира след последните мачове в групата. Уелс разгроми аутсайдера Русия с 3:0, а Англия завърши 0:0 с коравия тим на Словакия. На стадиона в Тулуза головете за Уелс вкараха Арън Рамзи в 11-ата и Нийл Тейлър в 20-ата минута, а след почивката още едно попадение добави звездата Гарет Бейл в 67-ата минута. Гарет Бейл ликува след гола си във вратата на Русия. Така момчетата на Крис Коулмън очакват на осминафиналите един от третите отбори в групите "А", "C" или "D". Англия остана на второ място с 5 точки, Словакия е на трета позиция с 4 точки и ще се надява да бъде един от четирите най-добри трети отбори в групите, а Русия напуска турнира като последен тим в групата само с една спечелена точка и много слаба игра във всичките си срещи. На стадион „Жофроа Гишар“ в Сент Етиен Англия и Словакия завършиха 0:0, а равенството прати Англия на осминафиналите на Евро 2016. Британците доминираха игрово, но това не бе достатъчно, за да пробият здравата защита на съперника.