06/22/16 08:52

Хърватия шокира Испания и я хвърли срещу Италия

/КРОСС/Отборът на Хърватия победи един от фаворитите за титлата Испания с 2:1 и така спечели първото място в група „D" на Евро 2016, с което си осигури по-лек съперник на осминафиналите. Товаа развитие на мача изправи Испания срещу Италия на плейофите. Алваро Мората в 7-ата минута откри резултата в мача, давайки преднина на Испания. В 45-ата минута Никола Калинич изравни, а в 87-ата минута Иван Перишич вкара втори гол за Хърватия, с който донесе успеха за тима си. В 71-ата минута Серхио Рамос пропусна дузпа за Испания, а съдията пропусна да санкционаира вратарят Субашич, който излезе поне две крачки пред голлинията. Хърватия игра без двама ключови свои футболисти - Лука Модрич и Марио Мандужкич, които имат здравословни проблеми, но младите играчи, на които заложи треньорът Анте Чачич показаха, че отборът е сравним със златното поколение от 1998 г. Двата тима изиграха относително равностойно първо полувреме, в което испанците имаха леко предимство. Тимът на Хърватия опита да изненада съперника с преса, което в първите минути обърка испанците, но още в 7-ата минута Алваро Мората вкара третия си гол на турнира. Нападателят, който се връща в Реал (Мадрид), зашърши по отличен начин чудесен пас в уличка на Сеск Фабрегас. Малко по-късно Иван Ракитич прехвърли вратаря Де Хеа, но гредата спаси испанците. В последната минута на първото полувреме Иван Перишич направи силен пробив, който Никола Калинич завърши с кинжален удар за 1:1