06/23/16 05:55

Швеция отпадна от Евро 2016, ясни са всички 1/8-финалисти

Швеция отпадна още в групите на европейското първенство по футбол във Франция.

Скандинавците, които са съперник на България в квалификациите за световното през 2018 г. в Русия, паднаха в последния мач 0:1 от Белгия и останаха на последното място в група Е. Гола вкара Раджа Наинголан в 84-ата минута.

Това бе и последният мач с националната фланелка на звездата на шведите Златан Ибрахимович. Той не успя да повтори постижението на Кристиано Роналдо от по-рано днес и също да се разпише на четири европейски първенства.

В другия мач по същото време националният отбор на Италия, който се бе класирал и си бе осигурил първото място в групата, падна с резервите от Ирландия също с 0:1 с попадение на Роби Брейди в 85-ата минута.