06/26/16 20:04

Франция обърна Ейре и се класира на четвъртфиналите

Отборът на Франция победи тима на Ейре с 2:1 и се класира за четвъртфиналите на Евро 2016. Герой за "петлите" бе нападателят Антоан Гризман, който вкара и двата гола за отбора си и успя да изработи червен картон на Шейн Дъфи.   В следващата фаза на турнира Франция ще играе срещу победителя в срещата между Англия и Исландия.   Мачът започна шокиращо за сочения за фаворит отбор на Франция. Още в първата минута ирландците получиха право да изпълнят дузпа, след като Пол Погба спъна в наказателното поле Шейн Лонг . От бялата точка Роби Брейди бе точен за 1:0.   До края на полувремето французите създадоха няколко положения, но не успяха да върнат попадението.   Димитри Пайе и Пол Погба пробваха удари от фаул, но вратарят на ирландците Дарън Рандълф спаси и двете възможности.   Най-чистото положение за Франция дойде в самия край на полувремето, когато Пайе бе изведен на чиста позиция, но ударът му бе блокиран. Последва опит за изстрел и на Гризман, който също бе париран.   На почивката  Н'Голо Канте бе сменен с Кингсли Коман и французите наложиха силен натиск.    В  58-ата минута Бакари Саня центрира отлично към Гризман, който бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава изравни. Само три минути по-късно Оливие Жиру свали висока топка към нападателя на Атлетико Мадрид и той с премерен удар вкара втория си гол в мача за  2:1.   След още пет минути Жиру изведе отново Гризман сам срещу вратаря, но бранителят на ирландците Шейн Дъфи го настигна на границата на наказателното поле и го събори. Нарушението му бе санкционирано с червен картон и Ейре доигра мача с 10 души.   До края на срещата отборът а Ейре не успя да застраши сериозно французите, а Гризман и резервата Андре-Пиер Жиняк изпуснаха да направят победата на Франция по-изразителна.