06/27/16 10:15

Адреналинови атракции в мотошоуто „Балканче крос”

/КРОСС/ Взрив от адреналин, бензин и зрелищност превърна надпреварата между ретро мотопедите в истинско шоу за зрителите и участници. 17 ентусиазирани състезатели от Абланица, Добродан, Велико Търново, Голяма Желязна, Голям извор, Горна Оряховица, Ломец, Тетевен, Троян, Черни Осъм специално подготвиха своите машини „Балкан“, съобщи "Зетра".  Участниците заеха места в боксове и биваци рано сутринта, в събота, 25-ти юни. Състезанието се проведе в три кръга: първи – за прецизност, в който мотористите трябваше възможно най-бавно да преминат по трасето, да преодолеят люлееща се дъска и да пренесат съд с вода. Вторият кръг беше за бързина и техничност. Участниците показаха майсторство и умения като преведоха високоскоростно балканчетата на зиг – заг между колчета, завъртайки осморка накрая. В третия кръг състезателите участваха в масов старт, който по класически начин и абсолютно безапелационно показа кои са най-добрите състезатели и най-подготвените машини в „Балканче – крос“ – 2016. Победителите се излъчиха след сборуване на точките от трите манша. За трета поредна година първото място зае Пламен Попов от Черни Осъм, след него се нареди Павел Павлов от Тетевен, трети на почетната стълбица се качи Георги Станев от Троян