06/27/16 09:20

Мароканец спечели първия маратон „Бягането – начин на живот“ в Стара Загора

/КРОСС/ За първи път Стара Загора бе домакин на маратон от веригата „Бягането – начин на живот“, който се проведе днес с участието на  състезатели от Португалия, Белгия, Япония, Бразилия, Малта, Украйна, Испания, Чехия, Полша, Казахстан, Германия, Сърбия, Румъния, Македония, Молдова, Мароко и Швеция. Трасето за провеждането му е сертифицирано съгласно изискванията на Международната федерация по лека атлетика. Първото състезание вече се проведе във Варна, съобщи "starozagorci.com".  Маршрутът премина по бул.“Цар Симеон Велики“, бул. „Никола Петков“ и в района на магазин „Метро“ участниците правиха обратен завой и по същия маршрут се насочваха към Община Стара Загора, където бе даден стартът. Участниците в маратона пробягаха 4 обиколки, в полумаратона 2, а в дистанцията 10.550 км.- една обиколка. В бягането участваха над 330 състезатели, от които 93-ма в класическата дистанция 42,2 км. Министърът на спорта Красен Кралев окичи с лавровия венец победителя в класическата дистанция Лахсен Мохраджи от Мароко, който финишира с време 2:26:03 ч. При жените първа е Николина Сустич, която пробяга дистанцията за 2:54:53 ч.  В Стара Загора бяха и победителите от Маратон Варна Еверлин Косгей (Кен) и Ахмет Насеф (Ит)