07/03/16 10:26

След пет дъждовни спирания на мача Григор Димитров отпадна от Уимбълдън

/КРОСС/Григор Димитров отпадна от Уимбълдън, победен от Стив Джонсън в третия кръг на турнира от Големия шлем след пет прекъсвания на мача заради дъжд. Мачът завърши с резултат 7:6, 6:7, 4:6, 2:6. Двубоят започна вчера и бе прекъснат в първия сет заради дъжд. Той бе подновен днес в 13 ч. българско време. Преди да бъде прекъснат отново, българинът успя да спечели първия сет и да загуби втория. И двата бяха решени с тайбрек. Първият сет приключи след 59 минути игра. След втория, в който хасковлията спечели само три точки и сетовете бяха изравнени - 1:1, мачът отново бе прекъснат заради дъжд. Мачът бе подновен за кратко към 16:30 ч. българско време. Третият сет започна катастрофално за Димитров - той загуби първите три гейма, когато отново заваля дъжд и мачът пак беше прекъснат. Той беше подновен отново след 17 ч. и Григор успя да върне единия пробив и да спечели сервис гейма си. В крайна сметка сетът беше за Джонсън: 6:4. Джонсън започна третия сет с пробив, който затвърди - 2:0. И двамата тенисисти спечелиха подаванията си: 3:1. Тогава отново заваля и мачът бе прекъснат за четвърти път, подновен и след това отново прекъснат при резултат 5:2 за Джонсън. Григор не успя да обърне резултата, американецът взе и последния гейм от сета и мача. Досега Григор и Джонсън са си разменили по една победа, като последният им мач - през август 2015 г. - бе спечелен от американеца. В момента 26-годишният Джонсън заема 29-ата позиция в световната ранглиста