07/07/16 23:52

Гризман потопи и Германия, финалът е Франция - Португалия

Франция победи Германия с 2:0 във втория полуфинал на Евро 2016. Антоан Гризман вкара двата гола за успеха – първият от дузпа секунди преди почивката, а вторият с кинжален удар в 72-ата минута на мача. По-голямата част от мача се игра в половината на Франция, но вратарят на Германия също имаше работа. Германия имаше превес преди почивката, но владеенето на топката (70 на 30%) не доведе до кой знае какви положения, а когато се налагаше се намесваше вратарят Лорис. В края на полувремето съдията даде дузпа за Франция, след като Швайнщайгер блокира с ръка съперников удар в наказателното поле. Антоан Гризман стреля точно и откри резултата. Зрителите на препълнения "Стад Велодром" в Марсилия гледаха изключително силен мач, особено преди почивката. След почивката Франция контролираше играта и не позволи на съперника да наложи сериозен натиск. Вторият гол дойде след чудесно отиграване на Погба, колеблива намеса на Нойер и решителен удар на Гризман. Малко  по-късно гредата спаси французите след чудесен удар на младия Кимих. До края на срещата играчите на Дидие Дешан контролираха събитията на терена, а съперникът им така и не успя да създаде чисти голови положения, за да се върне в мача. Статистиката показа, че германците са организирали 58 опасни атаки срещу С новите си два гола Гризман се утвърди в челото на листата на стрелците с 6 попадения, а отделно от това има и 2 асистенции, което го прави фаворит за приза Най-добър играч на първенството. Основният му конкурент за това, разбира се, ще е мегазвездата на Португалия Кристиан Роналдо. Така за финала Франция спази традицията да се класира за финалите на последните европейски финали, на които е домакин. В неделя „петлите” се изправят в битка за купата с отбора на Португалия. Германия – Франция 0:2 0:1 Гризман (45) 0:2 Гризман (72) Германия: Нойер, Хектор, Хьоведес, Швайнщайгер, Йозил, Дракслер, Мюлер, Джан, Боатенг, Кроос, Кимих Селекционер: Йоахим Льов Франция: Лорис, Саня, Косиелни, Юмтити, Евра, Матюиди, Погба, Пайет, Сисоко, Гризман, Жиру Селекционер: Дидие Дешан Съдия: Никола Рицоли (Италия) "Стад Велодром", Марсилия