07/08/16 06:54

Франция ще се изправи срещу Португалия в големия финал на Евро 2016

/КРОСС/ Франция победи Германия с 2:0 и се класира за финала на европейското първенство по футбол, на което страната е домакин. Героят на вечерта бе Антоан Гризман, който вкара и двата гола за тима на Дидие Дешан. В битката за трофей „петлите" ще се изправят срещу Португалия, след като Роналдо и компания надвиха Уелс в другия полуфинал, също с 2:0. На „Стад Велодром" в Марсилия и двата отбора играха открито и атакуваха. В 7‘ минута Франция можеше да поведе. Гризман размени подавания с Матюиди, след което излезе на стрелкова позиция и отправи удар от около 15 метра, но Нойер плонжира и спаси. Пет минути по-късно Германия отвърна на предизвикателството. Бундестимът организира опасна атака отдясно, при която Емре Джан се измъкна и подаде в наказателното поле, където Мюлер засече, но покрай целта. Германия продължи с по-активните действия и в 14‘ минута Дракслер намери Джан, който стреля от границата на наказателното поле много близо до дясната греда, но Лорис бе на висота и изби. В 21‘ минута главният съдия Никола Рицоли отхвърли претенциите на Бундестима за дузпа. Кроос проби през центъра, не успя да стреля и падна в наказателното поле след намеса на Погба и Юмтити. Повторенията показаха, че контактът е извън пеналта. В 26‘ минута продължителна немска атака предизвика хаос в наказателното поле на французите