07/11/16 08:48

32.5 % от читателите на КРОСС познаха, че Португалия ще е новият европейски шампион по футбол

/КРОСС/ 32.5 % от читателите на КРОСС познаха, че Португалия ще е новият европейски шампион по футбол. След драматичен двубой на Стад дьо Франс в Париж, Португалия спечели европейската титла. Отборът на "мореплавателите" грабна купата на Стария континент за първи път в своята история. След редовните 90 минути резултатът между Португалия и Франция беше 0:0. По време на второто продължение - в 109-тата минута от мача, Едер вкара решителния гол за португалците. През първото полувреме на мача Кристиано Роналдо беше контузен и изнесен на носилка, като през цялото време не успя да скрие сълзите си. Неговото място зае Рикардо Куарешма, а капитанската лента отиде при Нани. 26.0 % от участвалите в анкетата на КРОСС читатели са прогнозирали, че купата ще вдигнат домакините на Европейското - Франция. Но уви, въпреки че двубоят започна с превъзходство на французите, които стигнаха до първата си възможност за гол още в 7-ата минута, "петлите" загубиха. Антоан Гризман бе изведен от Матуиди, стреля силно, но покрай вратата. В ответната атака халфът на "петлите" Дмитрий Пайе влезе много грубо в краката на Кристиано Роналдо, след което суперзвездата на Португалия остана да лежи на терена. Високото темпо на игра продължи и в 9-ата минута Франция бе много близо до откриване на резултата. Пайе напредна опасно по левия фланг и центрира в наказателното поле към Гризман