07/29/16 07:26

Григор Димитров стигна четвъртфинал на Мастърса в Торонто

Григор Димитров победи хърватина Иво Калович в Торонто и ще играе на четвъртфиналите на турнир от сериите "Мастърс" за първи път от повече от година насам. Българският тенисисист, който в момента е 40-ти в световната ранглиста, отстрани 27-ия в света хърватин с 6:3, 7:5 за 84 минути на централния корт в канадския град. Димитров направи 14 аса, вкара 74 на сто от първите си сервиси и спечели 90% от точките след вкаран първи сервис. Той допусна само  пет непредизвикани грешки и нито един пробив, за да стигне до шестия си четвъртфинал в сериите "Мастърс" и първи от турнира в Мадрид през май 2015 г. За 211-сантиметровия хърватин това е едва втора загуба в последните 12 мача. В неделя Карлович игра на финала на турнира във Вашингтон, но загуби, а седмица по-рано взе титлата в Нюпорт. На четвъртфинала Димитров ще се изправи в петък след 21 часа българско време срещу поставения под номер три в основната схема Кей Нишикори. Японецът има две победи срещу българина – на мастърса в Маями през 2014 г. и  година по-рано на мастърса в Шанхай. При евентуална победа българинът ще се изправи на полуфинал в събота срещу победителя от мача между втория в основната схема Стан Вавринка и гиганта от Южна Африка Кевин Андерсън. В другите два четвъртфинала ще играят Новак Джокович срещу Томаш Бердих и представителят на страната-домакин Милош Раонич срещу Гаел Монфис.