08/03/16 00:30

"Лудогорец" елиминира "Цървена звезда" и е на крачка от групите на ШЛ

/КРОСС/ Отборът на Лудогорец изигра много силен мач на стадион „Мала Маракана" и успя да се класира за четвъртия квалификационен кръг на Шампионска лига. Българският шампион си гарантира минимум участие в груповата фаза на Лига Европа. "Лудогорец" спечели с 4:2 след продължения мача реванш срещу Цървена звезда, който се игра в Белград. В редовното време срещата завърши 2:2, при какъвто резултат приключи и първата среща в Разград. Така се стигна до продълженията, в които Лудогорец нанесе бързо своя удар с два гола на Вандерсон в 92-та и 97-та минута. В жребия за четвърия квалификационен кръг на Шампионската лига Лудогорец по всяка вероятно ще бъде сред непоставените отбори. Домакините откриха още в 17-ата мин. Тогава защитникът на българския шампион Игор Пластун изчисти топката в краката на Доналд и той с далечен удар вкара за 1:0. Само 7 минути по-късно Джонатан Кафу преодоля петима играчи на "Цървена звезда" и с удар от наказателното поле изравни. А в 40-ата мин. Вандерсон стреля от около 22 метра и топката мина под плонжа на вратаря Кахраман - 2:1 за „Лудогорец". В края на полувремето Пластун си изработи два жълти картона в рамките на две минути и бе изгонен, но за късмет на българския тим, Гелор Канга удари без топка Дяков след последния сигнал за първото полувреме и получи директен червен картон. Така двата отбора останаха с по 10 играчи