08/05/16 19:04

Роналдо, Гризман и Бейл са най-добрите футболисти в Европа

/КРОСС/ Тримата най-добри футболисти на УЕФА в Европа за изминалия сезон 2015-2016 са Кристиано Роналдо, Антоан Гризман и Гарет Бейл. Един от тях ще бъде коронясан за №1 на 25 август в Монако на церемонията по тегленето на жребия за групите в Шампионската лига. Дотогава победителят в станалата традиционна анкета ще бъде пазен в тайна. Журито на конкурса е съставено от 55 журналисти от организацията на Европейските спортни медии - по един от всяка държава, членуваща в УЕФА.  Най-добрият играч на континента се излъчва след гласуване в три тура. След първия се излъчва топ 10, а след втория - топ 3. Предстои вотът за крайния победител, като изборът е сведен до трите звезди, блеснали ярко на европейското първенство. Роналдо стана шампион с Португалия и спечели Шампионската лига с "Реал" (Мадрид). Гризман игра и загуби финалите в двата турнира (съответно с Франция и "Атлетико"), но стана голмайстор на Евро 2016. Бейл поведе Уелс за полуфинал на европейското и също като Роналдо триумфира в Шампионската лига с "Реал". Основните критерии в конкурса е представянето на играчите в турнирите под егидата на УЕФА - национални първенства и купи, евротурнири и континентални шампионати. Вече е ясно класирането в топ 10 след първите трима - 4. Луис Суарес, 5. Лионел Меси, 6. Джанлуиджи Буфон, 7. Пепе, 8. Мануел Нойер, 9. Тони Кроос, 10. Томас Мюлер.