08/07/16 10:44

Джудист донесе първо злато за Русия в Рио

/КРОСС/Джудистът Беслан Мудранов донесе първото злато на Русия в Рио. Той спечели олимпийската титла при мъжете в категория до 60 килограма, след като на финала 30-годишният руснак победи казахстанеца Йелдос Сметов. Това е и първият златен медал за руснаците по време на Олимпиадата. Преди четири години в тази категория отново руснак спечели трофея, но тогава той беше Арсен Галстян. Бронзът остана за Диорбек Урозбоев от Узбекистан и Наоиша Такато от Япония. Eто и призьори в категория до 60 килограма (мъже) в джудото:1. Беслан Мудранов (Русия)2. Йелдос Сметов (Казахстан)3. Диорбек Урозбоев (Узбекистан), Наоиша Такато (Япония).