08/08/16 09:14

№ 1 в тениса Новак Джокович отпадна още в 1-вия кръг след 0:2 срещу Дел Потро

Новак Джокович отпадна още в първия кръг на тенис-турнира на Олимпиадата в Рио. Той загуби от аржентинеца Мартин дел Потро с 6:7(4), 6:7 (2).   Победата е трета за Дел Потро срещу световния номер 1. Аржентинецът е постоянно контузен през последните години и е извън първите 100 в ранглистата на АТП.   Срещата, която продължи 2.30 часа, бе много оспорвана.   Първият сет започна много равностойно, като се стигна до тайбрек. Там Джокович допусна две грешки, които му костваха скъпо - 6:7(4).   Във втория сет Джокович бе видимо разколебан, докато Дел Потро показа стабилност. Постепенно Джокович поизравни играта и така успя да вкара и тази част в тайбрек, където обаче сякаш силите не му стигнаха.   Допусна много неточности, за да се стигне до резултат 6:7 (2) в полза на аржентинския му съперник.   Джокович поздрави победителя след срещата и се разплака, тръгвайки си от корта.