08/11/16 08:53

Българите в Рио - ден шести

/КРОСС/Петима български състезатели в три спорта участват днес в олимпийската надпревара. Шестият ден в Рио де Жанейро поставя началото на турнирите по бадминтон. В два от тях ще има българско участие, а днес на игрището излиза дамската двойка Габриела и Стефани Стоеви. Сестрите попаднаха в група D, в която са още Южна Корея, Китай и Германия. Първият им двубой е тази вечер от 21,30 ч. българско време срещу корейския тандем Йе На Джан и Со Хе Лий, който в момента заема деветото място в световната ранглиста. Симеон Чамов излиза днес на ринга за втория си мач в Рио. В боксовия турнир 25-годишният българин се изправя срещу тайландеца Сайлом Ади в осминафинал, който започва в 18,30 ч. Победителят от този сблъсък ще срещне в четвъртфиналите французина Сюлеймане Сисоко или Парвиз Багхиров от Азербайджан, който е един от големите фаворити в категорията. Гребците Кристиан Василев и Георги Божилов ще участват във финал Б на двойка скул. Двамата останаха последни на репешажите и така могат да участват само в разпределението на местата извън медалите и първата шестица. Гонката трабва да стартира в 19 ч., ако времето се оправи и може да се гребе в развалнувалата се лагуна.