08/17/16 19:26

След загуба на полуфинал Елица Янкова ще се бори за бронзов медал в категория до 48 кг.

Българската представителка в категория до 48 килограма на женския турнир по борба на Олимпиадата в Рио де Жанейро Елица Янкова ще се бори в сряда вечер за бронзов медал. Мачът й ще е след 22 часа, а съперничката на Янкова ще стане известна след репешажите.   За се стигне дотук, българката изигра цели четири мача в следобедните часове, като спечели 3 победи, но загуби полуфинала.   На старта Янкова победи представителката на Камерун Ребела Муамбо с технически туш.   След това на осминафинала тя победи рускинята Милана Дадашева, след като изоставаше с 0:4 точки. Янкова обаче още в края на първата част обърна резултата до 5:4, а през втората успя да поведе с 9:4 е да стигне до крайната победа с 9:6.   На четвъртфинала българката изоставаше през първата част срещу колумбийката Каролина Кастийо Идалго с 0:2. Около минута преди края обаче успя да изравни за 2:2 и да победи като състезателката спечелила последна технически точки.   На полуфинала обаче 21-годишната Янкова бе туширана за около минута от изключително опитната многократна шампионка и медалистка от големи първенства Мария Стадник.   Другата българска представителка в женската борба в сряда, Мими Христова загуби още на старта в категория до 58 килограма срещу Оркхон Пуревдорж от Монголия с 4:7 и отпадна.