08/18/16 10:57

Григор Димитров среща Стан Вавринка след нова победа в Синсинати

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира на 1/8-финалите на турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати (САЩ), след като победи трудно Фелисиано Лопес от Испания. Хасковлията се наложи с 5:7, 6:3, 7:6 (6) и си гарантира 90 точки за световната ранглиста, както и 54 390 долара от наградния фонд, който е над 5 млн. долара. На 1/8-финалите Димитров ще се изправи срещу Стан Вавринка (Швейцария). Двамата са партньори на двойки в надпреварата. Вавринка стигна до тази фаза след труден успех над Джаред Доналдсън (САЩ) - 2:6, 6:3, 6:4. Цветана Пиронкова обаче напусна турнира, след като във втория кръг отстъпи на осмата в света Роберта Винчи (Италия). Пловдивчанката загуби с 5:7, 3:6 за час и 40 минути игра. Българката записа четвърто поражение от Винчи, с която е играла общо 5 мача в кариерата си.